1

SEDEF HASTAĞINA KESİN ÇÖZÜM

ÇARESİZ HASTALIK SEDEFE BİTKİSEL ÇÖZÜM

Isırgan otu, papatya, meyan kökü, oğul otu, karabaşotu ve anason, sedefe faydalı... Ancak, diyabeti ve yüksek tansiyonu olanlar meyan kökünü karışıma eklememeli.
14 Ağustos 2005 Pazar 00:09
Isırgan otu, papatya, meyan kökü, oğul otu, karabaşotu ve anason, sedefe faydalı... Ancak, diyabeti ve yüksek tansiyonu olanlar meyan kökünü karışıma eklememeli.Herbalist Tarkan Güveloğlu, sedef hastalarının genellikle hassas yapılı insanlarda yaygın olduğunu söyleyerek, tıbbı tedavinin yanı sıra bitkilerle sedefi tedavi etmenin mümkün olduğunu belirtti. Güveloğlu, çok sayıda bitkiden elde edilen saf özlerin sedefte çözüm sağladığını söyleyerek şunları anlattı: "Bazı saf bitki özleri her cilde iyi gelmeyebilir. O yüzden, bilinçli olarak kullanım önemlidir. Isırgan otu, papatya, meyan kökü, oğul otu, karabaşotu, anason ve bu özellikteki birçok bitki sedefe iyi geliyor. Her sabah 3 su bardağı su kaynatın. Sözünü ettiğim bu bitkileri ezin ve suyun içine birer tatlı kaşığı ekleyin. Üzerini örtün ve 20 dakika kadar demlemeye bırakın. Bu suyu süzün ve 3'e bölüp aç karna için. 10 gün kullanıp, 2 gün ara verin ve küre tekrar 1 ay daha devam edin. Ancak şeker hastalığı ve yüksek tansiyonu olanlar bu karışımı kullanırken dikkat etmeli. Bu hastalıkları bulunanlar, meyan kökünü karışıma ilave etmemelidir.

KESİN SONUÇLAR İÇİN
Bir kaba 200 gr vazelin koyun ve 1 tatlı kaşığı susam yağı, 2 tatlı kaşığı ardıç katranı, çam esansı ve 1 tatlı kaşığı defne tohumu yağı ekleyip karıştırın. Hasta olan cildinize günde 1 kez bu kremi sürün.
Ancak şunu önemle eklemek isterim: Sedef hastalığı hiçbir kremle, losyonla, ışıkla güneşle, şampuanla yani haricen yapılan uygulamalarla tam olarak iyileşmez. Tam tedavi için bir kaç bitki çayı yeterli değildir. Ancak geçici olarak lezyonların kaybolmasına yarayabilir. Önerdiğim tedavi şeklinde asıl etkiyi yapan maddeler damla halinde içilerek kullanılan, sinirsel spazm çözücü saf bitki özleridir. Dolayısıyla bitkisel kremin yanı sıra, yoğunlaştırılmış bu bitki özlerinin kullanımı önemlidir. Ancak doz ayarlaması için uzman yardımı gerekmektedir."
Filmi Paylaş,Beğen :

Yorum Gönder

 
Support : Ahmet Şahin Tarafından Hazırlanmıştır | İLetişim | Pcmerkez
Copyright © 2011. TR SİNEMALAR ONLİNE FİLM İZLE - All Rights Reserved
Temayı Hazırlayıp Editleyen Pcmerkez Published by İLetişim
Proudly powered by Temayı Kullanan Blog